Yazılar

Biyometrik Teknolojiyi Nasıl Tanımlarız ?

En temelde, biyometri en iyi şekilde şöyle açıklanabilir: biyolojik bir ölçümde olduğu gibi metriktir. Yani, biyometri biyolojik ölçümdür. Bu ölçümlerin birçoğunun benzersiz doğası sayesinde, biyometrik tanımlama için özellikle uygundur.
Parmak izleri, yüz ölçümleri, damarlarınızın yaptığı desenler ve hatta yürüme şekliniz tüm bu özellikler ve daha fazlası sadece size özgüdür. Özellikle Parmak izi okuma teknolojisinde devrim yapmış bir marka olan ZKTeco olarak biyometrik benzersizlikleri ölçen ve bunları kimlik doğrulamasına uygulayan teknolojilere odaklanıyoruz.Bazen bu, bir kapıdan geçmek için kullanmanız bazen kolluk kuvvetlerinin aranan suçluları ortaya çıkarması için kullanması anlamına gelir.Her durumda biyometri, kimlik ve sertifikalandırma ile ilgili her işlem söz konusu olduğunda yüksek düzeyde verimlilik ve güvence sağlar.

Peki Biyometrik teknolojide ideal kullanımlar nelerdir?

Biyometrik teknoloji için çok sayıda uygulama alanı var ve daha fazlası sürekli olarak geliştiriliyor. Biyometrik kimlik doğrulama, çevrimiçi hesaplara veya kişisel donanıma (telefonlar, tabletler veya PC’ler gibi) paroladan daha iyi bir güvenlik sağlamak için kullanılabilir.

Bunun yanı sıra ZKTeco’nun yaptığı gibi bina ve kurum güvenliğinin bir çok noktasında aktif bir şekilde rol alabiliyor. Biyometri, finansal işlemlerin, özellikle ödemelerin kimliğini doğrulamak için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Sağlık hizmetlerinde doktorların ve klinisyenlerin hasta sağlık kayıtlarını daha iyi korumalarına yardımcı olan uygulamalar bile vardır. Biyometri, kolluk kuvvetlerinin suçluları yakalamasına yardımcı oluyor ve havaalanlarımızı daha güvenli hale getiriyor; okullarda öğle yemeğinin hızla ilerlemesine yardımcı olmaktan tutun , okul gezilerinde öğrencilerin kaybolmamasını sağlamaya kadar; Biyometrik teknoloji, her gün biraz daha bizi bilim kurgu dünyasında görebildiğimiz ütopik teknolojiye biraz daha yaklaştırıyor.

2018 ISAF Exclusive Katılımını Gerçekleştirdik !

Değerli İş Ortaklarımız

6 – 8  Mart 2018 tarihinde, Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da gerçekleştirdiğimiz olan ISAF exclusive 2018 Güvenlik Fuarına sizleri ağırlamaktan kıvanç duyduk.

Güvenlik Kontrolü, Giriş Kontrolü, Biometric ve Green Label ürün yelpazemizi içeren son teknoloji yeniliklerimizi sunmaktan gurur duyduk. Ayrıca yeni ürünlerimiz olan Araç altı görüntüleme ve plaka tanıma sistemimizi siz değerli ziyaretçilerimize tanıtmak bize mutluluk verdi.

En samimi dileklerimizle sizler ile çalışmak ve uzun vadeli ilişkiler kurmayı temenni ediyoruz. Ziyaretleriniz için tekrar teşekkür ederiz !

Saygılarımızla

ZKTeco Türkiye Branch Ofisi